مزایای زندگی در دبی؛ اقامت، کار و امنیت

مزایای زندگی در دوبی

دبی یک مقصد رؤیایی برای مهاجران و متخصصان از سراسر جهان است و بدون شک همه‌ی ما آرزوی کار و زندگی در دبی را داریم.

شهر دبی نه تنها به خاطر مراکز خرید بزرگ و زیرساخت‌های پیشرفته‌اش شناخته شده، بلکه از نظر میراث فرهنگی نیز غنی است. این شهر این میراث را میلیون‌ها سال حفظ کرده و افرادی را جذب می‌کند که ترجیح می‌دهند در مکان‌های تاریخی مهم زندگی کنند تا مکان‌هایی که تازه ساخته شده‌اند.

با این حال، مزایای دبی تنها در میراث فرهنگی این کشور خلاصه نمی‌شود؛ این شهر با امکانات و اقتصاد قوی خود، یکی از بهترین و پرطرفدارترین مکان‌ها برای زندگی است.

اگر به فکر مهاجرت موقت و یا دائمی به دبی هستی؛ حتماً باید مزایا و معایب زندگی در دبی را بدانید!

 

از نظر مذهبی آزاد هستید

دبی یک شهر مسلمان است؛ اما افراد مذاهب دیگر نیز آزادانه زندگی می‌کنند و دین خود را دارند! شما می‌توانید تعدادی مساجد، کلیساها و معابد مختلفی را در دبی مشاهده کنید. با این حال، در طول ماه رمضان، یافتن مکان‌هایی برای غذا خوردن در زمان روزه داری برای غیر مسلمانان سخت است.

اقامت در دبی

خرید خانه در دبی کمی دشوار است؛ زیرا به پول زیادی نیاز دارد.

با این حال، زندگی در آپارتمان‌های دبی مقرون به صرفه و واقعاً سرگرم کننده است و با اجاره نامه‌های کوتاه مدت می‌توانید هر زمان که بخواهید به خانه‌ی دیگر نقل مکان کنید. این آپارتمان‌ها در همه جای شهر در دسترس هستند. آن‌ها اکثراً نوساز و تقریباً مبله هستند و به عنوان بخشی از اجاره به آنها خدمات داده می‌شود.

فرصت‌های تجاری و حرفه‌ای‌ها

دبی دارای اقتصادی قوی است که به سرعت در حال گسترش است. هنگامی که یک کسب و کار را راه اندازی کردید و موفق شد، می‌توانید از طریق آن پول زیادی به دست آورید. دبی به عنوان قطب تجاری، به لیستی بی پایان از خدمات، کالاها و تخصص نیاز دارد که می‌توانید در این بخش‌ها موفق شوید.

دبی تجربه بین المللی شما را افزایش می‌دهد

اگر برای مدتی در دبی کار کنید؛ هنگام ترک شهر گنجینه‌ای ارزشمند از تجربیات را با خود به همراه دارید و با افراد موثری در کسب و کار خود ارتباط گرفته‌اید.

کشوری بدون مالیات

اگر شغلی دارید و در دبی زندگی می‌کنید؛ نیازی به پرداخت مالیاتی بر حقوق نیستید. برای تأیید این مسئله می‌توانید مشاغل پردرآمد در دبی را بررسی کرده و آنها را با کشورهای خود مقایسه کنید.

جامعه چند فرهنگی

در دبی مردم با پیشینه‌های فرهنگی مختلفی زندگی می‌کنند. اگر فردی اجتماعی باشید، می‌توانید با فرهنگ‌های مختلف آشنا شوید و این امر باعث افزایش دانش شما می‌شود.

مردم بسیار دوستانه رفتار می‌کنند و مشتاق هستند تا دوستان جدید پیدا کنند و از آنجایی که این شهر یک شهر بین المللی است، مهاجران این فرصت را خواهند داشت که از سراسر جهان دوست پیدا کنند.

انگلیسی زبان دوم دبی است

لازم نیست نگران یادگیری زبان‌های دیگر، به ویژه عربی باشید. اما بهرحال عربی زبان اول دبی است و اگر به آن مسلط باشید عالی است.

با اینحال انگلیسی زبان دوم مردم دبی و امارات است و شما به راحتی می‌توانید با این زبان بین الملی به ارتباط با سایرین بپردازید.

یک شهر سرگرم کننده

شما هرگز در دبی خسته نمی‌شوید؛ زیرا فعالیت‌ها، رویدادها، خدمات و امکانات آن به قدری زیاد است که می‌توانید همه عمر از آن لذت ببرید.

در دبی همیشه چیز جدیدی برای انجام دادن، تست کردن، چشیدن، دیدن، مواجه شدن یا تجربه کردن دارید.

آخر هفته‌ها سرگرم کننده ترین بخش زندگی در دبی است و شما مکان‌های زیادی برای گذراندن تعطیلات آخر هفته خود دارید.

زندگی در دوبی

سبک زندگی مجلل

کیفیت و تجمل در دبی، آن را به مکانی راحت برای زندگی و کار و تفریح تبدیل کرده است. با زندگی در دبی انتظارات شما فراتر می‌رود و هنگامی که به شهر خود برگردید متوجهی تفاوت‌ها خواهید شد.

دبی میانه رو تر از سایر کشورهای خاورمیانه

بر خلاف بسیاری از شهرهای دیگر در خاورمیانه، دبی سیاست‌های میانه رویی دارد. از آنجایی که 70 درصد جمعیت دبی را مهاجران تشکیل می‌دهند؛ از نظر فرهنگی راحت‌تر هستید. محتوای سایت‌ها در اینترنت و تلویزیون سانسور نمی‌شود؛ اما با این حال، هنوز قوانین زیادی وجود دارد که باید هنگام سفر به دبی رعایت کنید. مانند عدم استفاده از لباس‌های نامناسب، ممنوعیت برهنه رفتن در سواحل ممنوع و ….

حمل و نقل عمومی

حمل و نقل عمومی در دبی همیشه در دسترس است و شما مجبور نیستید هزینه زیادی بپردازید. متروی دبی راهی مناسب، سریع و مقرون به صرفه برای حرکت در شهر است. سیستمی از اتوبوس‌های مدرن در بیشتر ایستگاه‌های اصلی وجود دارد. تاکسی‌ها ارزان و فراوان هستند.

مسافرت بیشتر

دبی به شما این امکان را می‌دهد که به هر کجا سفر کنید؛ این شهر مرکز اصلی هوایی در خاورمیانه است.

دبی امن است

در دبی حق حمل سلاح را ندارید. به همین دلیل هیچ خشونت و مرگ و میر ناشی از اسلحه در دبی، یا هر هفت امارات دیگر که امارات را تشکیل می‌دهند؛ وجود ندارد.

همچنین احتمال سرقت یا دزدی از خانه شما کم است.

به طور مثال اگر کیف دستی‌تان را در یک سوپرمارکت فراموش کنید؛ خیلی بعید است به سرقت برود.

خیابان‌های دبی امن هستند و شما در هر ساعت از شبانه روز می‌توانید به راحتی در آن قدم بزنید.

 

منابع:

https://flashydubai.com/the-top-10-pros-and-cons-of-living-in-dubai/

https://www.livingindubai.org/13-benefits-of-living-in-dubai/

4.7/5 - (3 امتیاز)

برای مشاوره رایگان با کارشناسان هوکوگروپ، لطفاً شماره تماس خود را برای ما بنویسید.

ما با شما تماس می‌گیریم…